Adalet Bakanı'ndan araç sahiplerine trafik sigortası müjdesi!

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ'dan zorunlu trafik sigortası sonucu artan primlerle ilgili milyonlarca araç sahibine müjdeli haber geldi.

Bozdağ, son dönemde yüksek orandaki prim artışlarıyla gündeme gelen zorunlu trafik sigortasıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını ve düzenlemenin TBMM'ye gönderildiğini açıkladı.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısının TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında milletvekillerin sorularına cevap veren Bakan Bozdağ, zorunlu trafik sigortasıyla ilgili fahiş artış olduğu eleştirilerine katıldığını belirtti.

3 MADDELİK BİR KANUN
 Bozdağ, konunun çözümüne yönelik olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında bir toplantı yapıldığını hatırlatarak, "Ben de o toplantıya katıldım. 3 maddelik bir kanun değişikliği yapılıyor.

Şu anda zannedersem TBMM Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilecek bir kanun tasarısının içerisine konacak, ondan sonra sigorta şirketlerinin bu alandaki şikayetlerini yeniden değerlendirme durumu olacak. Kanun otomatik ilgilendirmeyecek ancak sigorta şirketlerinin muallakta olan alacaklarından bahsediliyor.

 Bu alacaklar 1,8 iken 7,5'a çıkmış. Çok büyük bir artış var. O sıkıntıdan kaynaklandığı ifade edildi. Bu düzenlemenin bu konuda makul bir inişi sağlayacağını tahmin ediyoruz" diye konuştu.

TRAFİK Sigortası hakkında bilgi almakve sigorta poliçesi yaptırmak için MERKA SİGORTA Hizmetleri'ne aşağıdaki bilgilerden 24 saat ulaşabilir online sigorta poliçesi kestirebilirsiniz.

ADRES: Fahri Korutürk cd. Gür İşhanı K.3 No:76 Bakırköy
Tel       : 0212 542 59 58 - 0212 570 12 87
Faks     : 0212 571 36 91
E-posta : merka@merkasigorta.com