Kart Koruma Planı Sigortası

Kart Koruma Planı Sigortası; Bireysel Plan ve Aile Planı olmak üzere iki farklı şekilde düzenlenebilmektedir. Bireysel Plan'da tek bir sigortalı için teminat sağlanırken, Aile Planı'nda asıl poliçe sahibine ek olarak, bu kişi ile aynı evde yaşayan dört kişi daha poliçe kapsamına alınabilmektedir.

7 gün 24 saat, tek numaradan kayıp/çalıntı bildirimi

Anadolu Sigorta Kart Koruma Poliçesi kapsamında, kartı çalınan ya da kaybolan sigortalı sahip olduğu tüm kartları için dünya çapında 7 gün 24 saat tek bir numaradan kayıp/çalıntı bildirimi yapabiliyor ve tüm kartları anında kullanıma kapatılıyor. Bildirim öncesi ve bildirimden sonra geçen sürede; şayet kart yetkisiz kişilerce kullanılmış ve kartı düzenleyen kuruluşa borçlanılmışsa, teminat çerçevesinde bu kuruluşa yapılması gereken belli tutarlara kadar olan ödemeler de Anadolu Sigorta tarafından karşılanıyor.

Kimlik kartları yenileme işlemleri de poliçe kapsamında

Özellikle yurtdışında iken çalınan veya kaybolan nakit paranın yanında kişiye özel kimlik kartları, pasaport ve ehliyet gibi kartların yenilenmesi de büyük sıkıntı yaratabiliyor. Anadolu Sigorta’nın ‘Kart Koruma Poliçesi’ kapsamında, kişi yurtdışında iken sigortalı kartlarla birlikte çalınan veya kaybolan kimlik kartları, pasaport ve sürücü ehliyeti gibi kimliklerin yenileme işlemleri için ödenecek masraflar da teminat kapsamında karşılanıyor.

Seyahate çıkarken kaygıları evde bırakın

Anadolu Sigorta’nın Kart Koruma Poliçesi kapsamında verdiği ‘Seyahat Desteği kapsamında; kişisel bagajların çalınması veya kaybolması halinde bulunan bagajın sigortalıya ulaştırılması için bulan kişinin yapacağı telefon, posta, kargo gibi masraflar da karşılanıyor. Teminat çerçevesinde, kayıp bagajın sigortalıya ulaştırılması için yapılacak masraflar ödeniyor. Yine yurtdışında iken, sigortalı kartla birlikte çalınan ve kaybolan para için sunulan kayıp nakit sigortasının yanı sıra, acil nakit avans verilmesi, yurtdışında iken acil otel faturalarının ödenmesi, seyahat biletlerinin yenilenmesi, kayıp ve çalıntı ihbarında bulunulması için yapılan iletişim masrafları da teminat kapsamında yer alıyor.

Anadolu Sigorta tarafından sunulan Kart Koruma Planı’nın kayıp çalıntı ve asistans hizmetleri CPP Türkiye tarafından sağlanıyor. CPP Group Plc., 30 yılı aşkın süredir 15 ülkede kurduğu operasyon ile tüm dünyadaki 11 milyon müşterisine yaşam destek hizmetleri sunuyor.

Anadolu Sigorta Kart Koruma Poliçesi kapsamında poliçe sahiplerine, bütün bunlara ek olarak, kart ve cüzdan kaybından bağımsız olmak üzere, tüm poliçe süresi boyunca kullanılabilecekleri, limitsiz bir asistans paketine sahip olma imkanı da tanınıyor.

Üstelik prim ödemelerinde, nakit veya anlaşmalı banka kartları ile blokeli olarak 3 taksitte ödeme kolaylığı da mevcuttur.